We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

2023 - Д​о​б​а

by Хвоя будить сов

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      $2 USD  or more

     

1.
Були ми вовками, що по небосхилу Гналися за колесницею сонця... Вервольфами гнали його, несли горе... Та сонце скотилося прямо у море.
2.
Готичні смереки над банями буків, гаркаві громи над країною крон. Ночей чорнокнижжя читаю по буквах, і сплю, прочитавши собі Оріон. А вранці повстану. Обуренням серця, веселим азартом очей і ума. На вікнах розсиплеться сонячне скерцо і рух засміється над скрипом гальма. Обридли відьомскі шабаші фікцій і ця конфіскація душ під гармонь. І хочеться часом в двадцятому віці забитись в печеру і няньчить вогонь. Свободи предтеча — розхристана втеча з мурованих дум у мандруючий дим. Дзвенить ручаїв стрімголова малеча блакитною кров’ю камінних глибин. Світанки мої у смарагдовій ворсі над кумканням всіх ропухатих дрібниць — готика самотності, готика суворості, рубінові розсипища суниць… Отут я стою під замисленим небом на чорних вітрах світових веремій, і в сутичці вічній святого з ганебним світлішає розум зацькований мій. Болять дисонанси. Сумують симфонії. Пручаються ноти в розпечений залп. Будую мовчання, як зал філармонії. Колонний безсонний смерековий зал.
3.
Майбутнє... гордість... велич... сум... самотність... вечір... сонце...
4.
Зачинені вікна. Забиті двері Забуте життя у цих оселях Загублене щастя. Зламані долі Залишений дім чорніє край поля Затемнене сонце. Задумливий місяць Завмерлий струмок між корягами в лісі Захмарене небо. Засніжений простір Забілені хащі, списи криги гострі Зачарований бір. Заметений шлях Звірячі стежки, закуті в снігах Задушені мрії. Загаслі вогні Заіржавлений меч у холодній землі
5.
Вогонь не гуде. Дим не валить. Страху нема за стріху. Не вийшли кричать, бігать, гасить. Дзвонів не чути. Тихо. І тільки згори синя вода Ллє на вогонь без краю. Та скільки не ллє, десь пропада, Навіть сліду немає. А полум’я йде,— жадних загат,— Вибралось вже на вежі Найвищих дерев. Цілий наш сад В тихій стоїть пожежі.
6.
Вогонь... дощ... дотик... холод... сяйво... тиша... ніч...
7.
Навіки стихнуть Навік замовкнуть голоси Тих, що тримали Тих, що опліч мали йти. Навік спочинуть Навік проява у землі. Ті, що любили Ті, що хотіли біля йти. На самоті ідем у світ Де йде війна. Де вічний і залежний рід. На самоті йдемо з життя Колиски болю Колиски кровопролиття
8.
Немає смерті. І не ждіть — не буде. Хто хоче жить, ніколи не помре. І будуть вічно веселитись люди, І танцювать дівчата в кабаре. І в сіру ніч, коли мене не стане, Коли востаннє римою зітхну — Я не помру, лиш серце в грудях стане, Схолоне кров, а я навік засну.
9.
Темрява... приреченість... спустошеність... розлад... божевілля... ранок
10.
Накрита неба бурим дахом, мов бронза, ніч тьмяніє й стигне. Як вбиті в ніч горючі цвяхи, холонуть зорі в сині криги. Насуплений, їдкий, запеклий заслониш очі лунатичні, бо твоє серце — чорне пекло, середньовічне і містичне. Тремти в цей вечір забобонний, мов астролог, дивися в зорі! Хай всіх, хай всіх, як ти, бездомних пригорне ніч, вогонь і море!
11.
Був же вік золотий, свіжі, проткані сонцем діброви, Мед приручених бджіл, золотавість сп’янілого тіла, Янтареві зіниці серни, що не бачили крови, І на вітах восковість плодів, соковитих і спілих. Та приходить вік срібний, вік простий і ясно-тверезий. В нього рівно всього: горя й радости, праці й забави. Віку мудро-буденний! Але похитнулись терези, Його срібні жита вже у копах стоять попілавих. Кров у наших криницях. Реве здичавіла худоба. Новороджені діти спинаються хижо на ноги. І нелюдська жага нападає мужів, як хороба, І жінки безсоромні, немов од напою міцного. А земля — не земля, тільки цегла руда і рапава. І гуркочуть шляхи, стугонять і гуркочуть курні ці, Коли плинуть по них, пропливають бундючне, як пави, Куті щирою міддю важкі бойові колісниці. Коло мертвих джерел, по зів’ялих скелястих вертепах Не мавки полохливі — гніздяться огненні дракони. Пнуться стіни твердинь на горбах серед голого степу На хребтах, неприкрашені, пнуться камінням червоним. Віку бронзи — це ти, це твоє ненасичене сонце Нерухомо повисло, мутне, над сухими борами І бренить, і гуде, і гуде... І здається, що сон це, І здається, що захід — це паща нелюдської брами. Там випраглість пустель, плеса лави ліниво-кипучі, Але надять ненатло майбутнього люті ворота. Загрузати в пісках, обриватись з камінням із кручі І поволі тонути в потворних іржавих болотах. І співати про зміїв і львів, і горіння одваги, Про нечуваний скарб,у почварній печері укритий, І, збираючись в грізні жорстокі і хижі ватаги, Брати приступом замки чи їх до кінця боронити. Проливаючи кров у грабунках і ґвалтах без ліку, У змаганні зі світом, у бої з самими собою Нам дано відрізнити зле й добре, мале і велике І прославити вірність, невинність і жертву героя. Щоб, коли небеса вкриє сталь воронена блискуча, Сталь нової доби, що завершує коло одвічне, Холод віку заліза мав взори нестерпно пекучі, Взори того, що красне, і того, що світло-величне. Є незмінна земля, і усе на ній зміна невпинна. Золоте — насвітанні, задніпряного — срібляне. Мідь розтоплена — озеро те ж в надвечірніх годинах. І застигне залізо — вночі, у холодних туманах. Міцно куте з металів ще путо ніхто не роздер це. Дня, і місяця, й року чотири пори, а на ґльобі — В дужих карбах людське неспокійне і жадібне серце І для нього судився довічний, почвірний колобіг.
12.
Пам`ять... спогади... коло... промінь... осяяння... надія... майбутнє

about

youtu.be/DKG3QGDirn4

Арт-проект "Хвоя будить сов" пропонує поринути у дослідження минулої та сучасної української поезії, знайомить з видатними поетами двох століть.

Записано в лавах ЗСУ в складних побутових умовах наприкінці 2022 - на початку 2023 років.

Музика, голос - Денис, окрім:
Трек 11: за участю Артема.
Трек 12: за участю Владислави.

Поезія:
Трек 1: "Крода".
Трек 2: Ліна Костенко.
Трек 4: "Nokturnal mortum".
Трек 5: Олекса Стефанович.
Трек 7: "Лютомисл".
Трек 8: Василь Симоненко.
Трек 10: Богдан-Ігор Антонич (вперше почув у виконанні "Drudkh").
Трек 11: Олег Ольжич.

The art project "Needles wake up owls" offers to delve into the study of past and present Ukrainian poetry, familiar with the outstanding poets of two centuries.

Recorded by a serviceman of the Armed Forces of Ukraine in difficult living conditions at the end of 2022 - beginning of 2023.

Music, voice - Denis, except:
Track 11: featuring Artem.
Track 12: featuring Vladislava.

Poetry:
Track 1: "Kroda".
Track 2: Lina Kostenko.
Track 4: "Nokturnal mortum".
Track 5: Oleksa Stefanovych.
Track 7: "Lutomysl".
Track 8: Vasyl Simonenko.
Track 10: Bohdan-Ihor Antonych (heard for the first time in the performance of "Drudkh").
Track 11: Oleg Olzhych.

credits

released January 15, 2023

license

all rights reserved

tags

about

Хвоя будить сов Kyiv, Ukraine

"Хвоя будить сов" is a ukrainian experiment art one-man-band, based in Kyiv, since 2021.

contact / help

Contact Хвоя будить сов

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Хвоя будить сов, you may also like: